Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Концепція соціально-етичного маркетингу

Читайте также:
  1. Internet – технології у туристичному маркетингу.
  2. Визначення середовища маркетингу
  3. Внутрішнє середовище маркетингу
  4. ДІАЛЕКТИКА ТА ЇЇ АЛЬТЕРНАТИВИ. КОНЦЕПЦІЯ РОЗВИТКУ
  5. Естетична концепція Т.Шевченка.
  6. Завдання 63. Психоаналітична концепція З.Фрейда; ідеї неофрейдизму.
  7. Зміст продукту та особливості маркетингу в банківській сфері
  8. Комплекс маркетингу
  9. Комплекс маркетингу та його основні елементи
  10. Комплекс маркетингу та його особливості у туризмі.

Соціально-етичний маркетинг – це комплексна взаємодія організації, що заснована на визнанні вирішальної ролі соціальної відповідальності організації, метою якої є задоволення потреб цільових ринків за умови збереження людських, матеріальних, енергетичних та інших ресурсів, охорони навколишнього середовища в довгостроковій перспективі.

Основні ініціативи соц.-ет маркетингу за Ф. Котлером:

1. Благодійні справи

2. Соціальне партнерство

3. Корпоративний соціальний маркетинг

4. Корпоративна філантропія

5. Волонтерська робота в інтересах суспільства

6. Соціально-етичні підходи до ведення бізнесу

Аргументи на користь соціально-етичного маркетингу:

- Сприятливі для бізнесу довгострокові перспективи

- Зміна потреб і надій широкої публіки

- Наявність ресурсів для надання допомоги у вирішенні соціальних проблем

- Моральні зобов´язання

Аргументи проти соціально-етичного маркетингу:

- Порушення принципу максимуму прибутку

- Витрати на соціальні потреби

- Недостатній рівень звітності широкій публіці

- Нестача вміння вирішувати соціальні проблеми,

- Застосування соціальної відповідальності тільки з рекламною метою

Соціально-етична концепція маркетингу характеризується розумінням того, що з погляду попиту колективні та індивідуальні інтереси не завжди збігаються.

Отже, соціально-етичний маркетинг — це соціальний процес, спрямований на задоволення потреб та бажань людей і організацій завдяки забезпеченню вільного конкурентного обміну товарами та послугами, які становлять цінність для покупця. Тому ця концепція набуває все біль­шого трансформаційного розвитку. Організований рух зацікавлених громадян і державних органів щодо охорони і поліпшення стану довкілля зумовлює нагальну потребу в реалізації ідей соціально-відповідального маркетингу. Ця концепція передбачає по­дальше підвищення уваги в маркетинговій діяльності до соціальних та етичних питань. За умов глобалізації економіки головним завданням соціально-відповідального маркетингу варто вважати встановлення запитів, потреб та інтересів цільо­вих ринків для задоволення споживачів більш ефективними, ніж у конкурентів, засобами зі збереженням і зміцненням добробуту індивіда та суспільства в цілому. Досягти цього можна завдяки жорсткому балансу інтересів щодо прибутків виробників, необхідності повного задоволення потреб споживачів, глобальних інтересів суспільства та світової цивілізації. Загалом за час розвитку й становлення маркетингу виокремились такі сфери його застосування:

· споживацький маркетинг — маркетинг товарів масового попиту;

· промисловий маркетинг — маркетинг товарів виробничого призначення;

· маркетинг послуг;

· міжнародний маркетинг;

· некомерційний маркетинг — метамаркетинг (наприклад, в управлінні політичними партіями, професійними асоціаціями тощо);

· мікромаркетинг — маркетингова діяльність фірм та інших комерційних організацій;

· макромаркетинг — діяльність держави в ринковій сфері;

· соціальний маркетинг — сукупність методів здійснення соціальних програм державою й громадськими організаціями, а також соціальні аспекти ринкової діяльності господарчих об’єд­нань;

· егомаркетинг — діяльність особистості на ринку (наприклад, під час працевлаштування).


18. Концепція «оцінки клієнта під кутом 360°»

Концепція «оцінки клієнта під кутом 360°» - це задоволення фінансових потреб споживачів якомога більшою мірою на основі аналізу внутрішньої та зовнішньої інформації про фінансову активність клієнта.

Використання банком внутрішніх і зовнішніх даних про фінансові трансакції клієнта, які в сукупності відображають цілісну картину їх взаємодії з метою повного задоволення фінансових потреб споживача та побудови їх подальшої ефективної співпраці. Це дає змогу банку проводити аналіз відносин із споживачами за всім спектром продуктів і послуг, якими він користується.

Використання отриманих у результаті оцінки клієнта «під кутом 360°» даних про діяльність і поведінку споживачів сприяє розробці маркетинговими підрозділами оптимального профілю перспективного клієнта, на якого повинні бути орієнтовані рекламні та маркетингові акції банку.

- Подібний огляд клієнта «під кутом 360°» забезпечує зниження витрат банку, підвищує гнучкість і якість управління відносинами із споживачами, гарантує ефективність і продуктивність банківського бізнесу, а також генерує додаткові прибутки і доходи. З іншого боку, вказаний підхід дає змогу банку проводити аналіз відносин із споживачами за всім спектром продуктів і послуг, якими він користується.

- Разом з цим, використання отриманих у результаті оцінки клієнта «під кутом 360°» даних про діяльність і поведінку споживачів сприяє розробці маркетинговими підрозділами оптимального профілю перспективного клієнта, на якого повинні бути орієнтовані рекламні та маркетингові акції банку.


19. Концепція подієвого маркетингу (event-based marketing)

«Подієвий» маркетинг покликаний фіксувати окремі значущі епізоди життя покупців і їх фінансової активності та вивчати можливості поліпшення якості й обсягів обслуговування клієнтів у зв’язку з тією або іншою подією.

Найбільш значуще місце в структурі моделі поведінки клієнта займають чинники, що безпосередньо впливають на процес прийняття ним рішення про покупку, а саме – різні події в особистому і фінансовому житті роздрібних споживачів банку (досягнення повноліття, вступ до вищого навчального закладу, весілля, народження дітей, розлучення, зміна місця проживання або роботи, вихід на пенсію, факти звернення покупця в телефонний центр або участі у форумі щодо певної послуги на банківському сайті).

Головне для банку – це вчасно відреагувати на подібні життєві ситуації клієнтів, пропонуючи їм персоніфіковані банківські послуги зі спеціальними умовами, що демонструє зацікавленість банку в тривалих і плідних відносинах зі споживачами.




Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 98 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

Передумови виникнення та розвитку банківського маркетингу | Хронологія розвитку банківського маркетингу | Зміст продукту та особливості маркетингу в банківській сфері | Технологія формування попиту на банківські послуги | Соціальні мережі та сервіси | Які банки та як представлені в соціальних мережах? | Характеристика етапів продажу банківських продуктів | Техніка холодних дзвінків | Презентація банківських продуктів та послуг | Відмінність заперечення від відмовки. Види заперечень: умова, сумнів, відмовка. Основні ознаки заперечень. Відмінність заперечення від відмовки. Виявлення заперечень. |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.009 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав