Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Легалізації документів у публічно-правовій сфері.

Читайте также:
  1. Аналіз як спеціальний прийом аудиту при дослідженні документів і операцій
  2. Аудиторський огляд документів
  3. Аудиторські прийоми контролю документів
  4. БЕЗ ЦИХ ДОКУМЕНТІВ СТУДЕНТ НЕ ДОПУСКАЄТЬСЯ ДО ВІЙСЬКОВО-ЛІКАРСЬКОЇ КОМІСІЇ
  5. Вилучення документів
  6. Вимоги керівних документів щодо організації гуманітар­ної підготовки.
  7. Вимоги керівних документів щодо організації інформа­ційного забезпечення особового складу.
  8. Виписка інкасового доручення і подання документів
  9. Втрата документів, що містять державну таємницю
  10. Документів-джерел доказів

Види легалізації документів у публічно-правовій сфері:

Апостиляція – порядок підтвердження дійсності документів поза країною походження шляхом проставлення Апостиля, що становить собою чи окремий лист із найменуванням «Апостиль», який прикріплюється до документа, що завіряється, чи штамп із тим самим найменуванням і встановленим суворо визначеним змістом.

При цьому під Апостилем слід розуміти спрощену процедуру легалізації документів, зроблених (складених і нотаріально завірених) на території однієї з держав, що підписали Гаазьку конвенцію 1961 року.

У країнах, що приєдналися до Гаазької конвенції 1961 року (Україна входить у число країн, що приєдналися), дійсними вважаються документи, які мають гриф «Апостиль», що становить собою, так само як і інші види завірення, чи окремий лист із найменуванням «Апостиль», що прикріплюється до документа, який завіряється, чи штамп із тим самим найменуванням і встановленим суворо визначеним змістом. Зокрема, апостилізація документів необхідна для відкриття рахунку в банку, створення представництва чи дочірньої компанії, а також при інших контактах з офіційними органами поза країною походження документів.

Консульське узаконення. Це засвідчення дійсності підпису посадової особи, її статусу і, у належних випадках, печатки уповноваженого державного органу на документах і актах, а також відповідності їх законам країни перебування.

На практиці іноземні документи призначені для використання на території України, можуть бути легалізовані на території тієї держави, де ці документи видані, чи ж безпосередньо в Україні.

У першому разі документ спочатку завіряється в Міністерстві закордонних справ чи іншому уповноваженому органі держави, на території якої він був виданий, а потім легалізується в консульській установі України в даній державі. У другому разі іноземний документ спочатку завіряється в дипломатичному представництві чи консульській установі тієї держави, на території якої був виданий документ, а потім легалізується в консульській службі України. І в тому, і в іншому разі може бути затребуваний нотаріально завірений переклад документа певною мовою.

Міжнародні угоди про правову допомогу – консульське узаконення і проставлення Апостиля не вимагаються, якщо міжнародним договором передбачене скасування чи спрощення цих процедур.

Прикладом може послужити Конвенція про правову допомогу і правові відносини в цивільних, сімейних і кримінальних справах, підписана в Мінську 22 січня 1993 року, учасником якої є й Україна.

Крім того, Україна також підписала договори про правову допомогу з КНР, Республікою Польща, Литовською Республікою, Республікою Молдова, Республікою Грузія, Естонською Республікою, Латвійською Республікою, Монголією, Фінляндською Республікою.

Значимість зазначеного виду легалізаційної діяльності для України визначається впливом глобалізаційних і інтеграційних тенденцій на існування сучасних держав. Діяльність правомочних органів публічної влади держави, спрямована на встановлення, засвідчення, підтвердження дійсності наявних на документах печаток і підписів компетентних посадових осіб і відповідності вимогам закону країни їх походження, є ефективним засобом розвитку співробітництва на міждержавному рівні в сучасному світі.

 




Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 88 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав