Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Дослідження загальної довільної моторики

Читайте также:
  1. SURFER 7.04 В АРХЕОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ
  2. Актуальність дослідження і ступінь наукової розробки проблеми
  3. Аналіз результатів дослідження.
  4. Аналіз результатів експериментального дослідження
  5. Анкетування – метод дослідження, при якому спілкування між дослідником і опитуваним опосередковане письмовим опитувальником.
  6. Бенчмаркінг як альтернатива маркетингового дослідження: сутність, функції, види.
  7. Взяття матеріалу для дослідження на наявність хламідій.
  8. Вибір методів дослідження
  9. Вибір об’єктів дослідження
  10. Вибір теми та реалізацій наукового дослідження

Застосовуються тести мотометричної шкали Озереиького-Гельніца.

Обстеженню підлягає як статична, так і динамічна координація, одночасність, чіткість рухів. 4 роки.

1) Стояння протягом 15 с із заплющеними очима; руки витягнуті уздовж тулуба, ноги встановлені таким чином, щоб носок лівої ноги тісно примикав до п'ятки правої ноги. (Сходження з місця, балансування при виведенні бальної оцінки враховується як мінус).

2) Пальц-носова проба. Торкнутись із заплющеними очима вказівним пальцем правої та лівої рук (почергово) кінчика носу. (Завдання вважається невиконаним, якщо дитина торкається не кінчика носу, а будь-якої іншої частини обличчя, або спочатку іншого місця, а потім кінчика носу. Дозволяється повторення завдання тричі для кожної руки. Позитивна оцінка надається в разі двократного правильного виконання завдання.).

3) Підстрибування. Одночасно відділяються від підлоги дві ступні. Висота стрибка не враховується. Завдання вважається невиконаним, якщо дитина не вміє одночасно відірвати ноги від поверхні; опускається на п'ятки, а не на носки; протягом 5с проводить менше 7 підстрибувань. Дозволяється повторення.

4) Обстежуваному пропонується протягом 10 с вказівними пальцями обох горизонтально витягнутих рук описувать у повітрі кола довільного, проте однакового розміру. Правою рукою - в напрямку за годинниковою стрілкою, лівою - у протилежному напрямку. Завдання вважається невиконаним, якшо дитина здійснювала рухи в один бік, описувала кола різного розміру або неправильної форми. Завдання можна повторювати не більше 3 разів.

5) Попросити міцно стиснути руку, спочатку правою рукою, потім - лівою, і нарешті обома. При наявності зайвих рухів завдання вважається невиконаним.

6) Стояння протягом 10 с на пальцях ніг з відкритими очима. Руки витягнуті уздовж тулуба, ноги шільно стиснуті, п'ятки та носки разом. Завдання вважається невиконаним, якщо дитина зійшла із початкової позиції або доторкнулась п'ятками підлоги. Враховується похитування, балансування та опускання на пальцях ніг. Дозволяється повторення до З разів.

7) Підстрибування із відкритими очима почергово на правій та лівій ногах на відстань 5 м. Дитина згинає під прямим кутом ногу у колінному суглобі, руки на стегнах. За сигналом починає стрибати і, дострибавши до вказаного місця, опускає підогнугу ногу. Швидкість не враховується. Завдання вважається невиконаним, якщо дитина більше, ніж на 50 см відхиляється від прямої лінії, торкається підлоги підігнутою ногою та розмахує руками. Дозволяється повторення завдання двічі для кожної ноги.

8) Справа та зліва від сірникової коробки (на відстані, що дорівнює довжині сірника) розташовані тісно в ряд по 10 сірників з кожного боку. За сигналом обстежуваний починає вкладати сірники у коробку, для цього він повинен великим та вказівним пальцями обох рук одночасно брати по одному сірнику і одночасно складати їх у коробку. Першими беруться сірники, які найближче розташовані до коробки. За 20 с має бути вкладено не менше, ніж по 5 сірників. Завдання вважається невиконаним, якщо дитина здійснює рухи неодночасно або вклала менше 5 сірників за 20 с припускається повторення виконання завдання.

9) Обстежуваному пропонують широко посміхнутись. Спостерігають за наявністю окремих рухів (напруження м'язів шиї).

10) Стояння з відкритими очима почергово на правій та лівій ногах. Одна нога зігнута під прямим кутом у колінному суглобі, руки витягнуті уздовж тулуба. Завдання вважається невиконаним, якщо дитина опустила підняту ногу, торкнулась підігнутою ногою підлоги, зійшла з місця. Враховується і підведення підігнутої ноги, балансування, підстрибування.

11) Нападання м'ячем у,ціль з відстані їм. Ціль - квадратна дошка 25/25 см на стелі, на рівні грудної клітини обстежуваного. Дитина кидає м'яч діаметром 8 см з „розгорнутого плеча", спочатку лівою рукою, потім -правою. Завдання вважається виконаним, якщо з 3 спроб правою рукою, хлопчики двічі влучать у ціль (дівчатка - 2 з чотирьох). Важливо, для якої руки завдання не виконано.

12) Перестрибнути з місця, без розбігу через стрічку, що простягнута на висоті 20 см від підлоги. Під час стрибка необхідно згинати обидві ноги і одночасно відривати їх від підлоги. З 3 спроб дитина має перестрибнути стрічку, не зачепивши її. Завдання вважається невиконаним, якщо дитина торкається руками підлоги, при падінні.

13) Обстежуваний крокує по кімнаті у довільному темпі, одночасно, тримаючи катушку у лівій руці, змотувати з неї нитку та намотувати її на вказівний палець правої руки протягом 15 с Після перерви 5-Ю с, пропонується змінити завдання. Завдання вважається невиконаним, якщо дитина під час крокування більш ніж тричі міняє темп або виконує завдання різночасно. Відзначити, якою рукою більш вправно користується дитина. Допускається повторення двічі.

14) Дитині пропонується взяти в руки перкуссійний молоток та декілька разів сильно вдарити їм по столу. Слідкувати, щоб не було зайвих рухів. Виконання завдань оцінюється за трибальною системою.

Обстеження тонких рухів пальців рук. Визначення якості та ступеню дифференційованості рухів.

1) Стиснути пальці в кулак.

2) Загнути кожен палець почергово то на правій, то на лівій руці

3) З'єднати пальці однієї руки з пальцями іншої.




Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 210 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав