Читайте также:
|
|
Навчальна мета: 1. Розглянути сутність та призначення абсорбційних та адсорбційних процесів.
2. Вивчити пожежну небезпеку процесів абсорбції та адсорбції.
3.Прививати навички самостійного інженерного підходу при розробці ефективних пожежно-профілактичних заходів.
Виховна: виховувати у курсантів відповідальність за вибрану професію, підвищувати активність щодо отримання глибоких знань з дисципліни, виховувати дисципліну та відповідальність щодо дотримання вимог наказів, розпоряджень.
Термін: 80 хвилин
Місце проведення: аудиторія за розкладом
Матеріальне забезпечення: 1. Плакати
2. Кодоскоп
3. Приклади пожеж
Харків -2014
Основна література:
1. Клубань В.С., Петров А.П., Рябиков В.С. Пожарная безопасность предприятий промышленности и агропромышленного комплекса М.: Стройиздат.- 1987.- с.164-167.
2. Алексеев М.В., Волков О.М. и др. Пожарная профилактика в технологических процессах прпоизводств.- М.ВИПТШ- 1976. с.242-248.
3. Общие правила взрывобезопасности для взывопожароопасных химических. Нефтехимических и нефтеперерабатывающих производств. Сб. норматив. докум. №30 с. 471.
4. 5. Правила пожежної безпеки в Україні. Київ. 1995.- с.80.
6. ВУПП-88. Ведомственные указания по противопожарному проектированию предприятий, зданий и сооружений нефтеперабатывающей и нефтехимической промышленности.- Сб. норм. Док. № 31.с.242.
План лекції.
Вступ 5 хв.
1.Сутність абсорбційних та адсорбційних процесів. 20 хв.
2. Пожежна небезпека абсорбційних та адсорбційних процесів. 25 хв.
3.Притипожежний захист абсорберів та адсорберів. 20 хв.
Висновок 5 хв.
Завдання на самопідготовку 5 хв.
1. Сутність абсорбційних та адсорбційних процесів
На промислових підприємствах приходиться здійснювати не тільки процеси поділу розчинів на складові їхні компоненти, але і процеси поділу газових і парових сумішей.
Для поділу й очищення газових і парових сумішей, хімічних продуктів найчастіше використовують СОРБЦІЙНІ ПРОЦЕСИ, в основі яких лежить виборча здатність до поглинання окремих компонентів суміші.
СОРБЦІЯ - поглинання газів, парів і розчинених речовин твердими тілами і рідинами, тобто це такі процеси, при яких поглинання речовини відбувається на поверхні розподілу двох фаз (газ-рідина, газ-тверда речовина, рідина-тверде тіло) незалежно від механізму поглинань.
Розрізняють наступні види сорбції:
- адсорбцію;
- абсорцию;
- хемосорбцію;
- капілярну конденсацію.
Ми з вами розглянемо процеси абсорбції й адсорбції, тому що газові і парогазові суміші, що надходять на сорбцію, і речовини, використовувані як сорбенти, часто бувають горючими; сорбційні установки в цих випадках відрізняються пожежовибухонебезпекою.
У промисловості процеси абсорбції широко застосовуються для виділення необхідних компонентів з газових сумішей (наприклад, виділення аміаку, парів бензолу й ін. речовин з коксового газу), для очищення газових сумішей від шкідливих домішок (наприклад, очищення природного газу від сірководню, для санітарного очищення газів, що відходять, від сірчистого ангідриду і т.д.), як основна технологічна стадія ряду найважливіших виробничих процесів (наприклад, абсорбція сірчаного ангідриду у виробництві сірчаної кислоти, абсорбція хлористого водню у виробництві соляної кислоти і т.д.).
Дата добавления: 2014-11-24; просмотров: 92 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |