Читайте также:
|
|
Типи традиційних уроків:
- урок набуття учнями нових знань – до уроків цього типу належать вступні заняття, а також уроки на теми, основними завданнями яких є повідомлення учням певного обсягу теоретичних відомостей, формування деяких понять.
Уроки формування вмінь і навичок. Таких уроків у майстерні повинно бути більшість. Основою цих уроків є самостійна робота учнів. (виготовлення та складання виробів
Уроки застосування знань у практичних роботах (виконання практичної роботи вплітається в теоретичний матеріал.)
Уроки повторення - спрямовані на перевірку підготовленості учнів до засвоєння матеріалу і на його закріплення.
Уроки перевірки знань, умінь і навичок можуть проводитися у формі усного опитування самостійних та контрольних робіт
Комбінований урок. На цьому уроці здійснюється кілька рівнозначних навчальних завдань(виклад нового матеріалу, закріплення формування навичок)
Нестандартні уроки - одне з важливих засобів навчання, тому що вони формують в учнів стійкий інтерес до навчання, знімають напругу, допомагають формувати навички навчальної діяльності, надають емоційний вплив на дітей, завдяки чому у них формуються більш міцні, глибокі знання. Особливості нестандартних уроків полягають у прагненні вчителів урізноманітнити життя школяра: викликати інтерес до пізнавального спілкування, до уроку, до школи; задовольнити потребу дитини у розвиток інтелектуальної, мотиваційної, емоційної та інших сфер. Нестандартні уроки, незвичайні за задумом, організації, методику проведення, більше подобаються учням, ніж буденні навчальні заняття з суворою структурою і встановленим режимом роботи. Тому практикувати такі уроки слід всім вчителям. Але перетворювати нестандартні уроки в головну форму роботи, вводити їх в систему недоцільно з-за великої втрати часу, відсутності серйозного пізнавального праці, невисокої результативності та іншого.
За формою проведення можна виділити наступні типи нестандартних уроків:
1. Уроки в формі змагання та ігри: конкурс, турнір, естафета (лінгвістичний бій), дуель, КВН, ділова гра, рольова гра, кросворд, вікторина і т.п.
2. Уроки, що базуються на формах, жанрах і методи роботи, відомих у суспільному практиці: дослідження, винахідництво, аналіз першоджерел, коментарі, мозкова атака, інтерв'ю, репортаж, рецензія.
3. Уроки, засновані на нетрадиційної організації навчального матеріалу: урок мудрості, одкровення, урок-блок, урок-«дублер» починає діяти».
4. Уроки, що нагадують публічні форми спілкування: прес-конференція, аукціон, бенефіс, мітинг, регламентована дискусія, панорама, телепередача, телеміст, рапорт, діалог, «жива газета», усний журнал.
5. Уроки, що спираються на фантазію: урок-казка, урок-сюрприз, урок-подарунок від Хоттабича.
6. Уроки, засновані на імітації діяльності установ і організацій: суд, наслідок, трибунал, цирк, патентне бюро, вчений Рада.
7. Перенесені в рамках уроку традиційні форми позакласної роботи: КВК, «Слідство ведуть знавці», ранок, спектакль, концерт, інсценування художнього твору, диспут, «посиденьки», «клуб знавців».
8. Інтегровані уроки.
9. Трансформація традиційних способів організації уроку: лекція-парадокс, парний опитування, експрес-опитування, урок-залік (захист оцінки), урок-консультація, захист читацького формуляра, телеурок без телебачення.
Дата добавления: 2015-04-11; просмотров: 387 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |