Читайте также:
|
|
При дії на вході системи випадкової функції критерієм оцінки якості вибирають середньо квадратичну помилку, яка дорівнює кореню квадратному із математичного сподівання квадрату різниці між вхідним корисним сигналом Хвх (t) і вихідною (регульованою величиною Хвх (t))/ Якщо на систему діє стаціонарний випадковий процес, який володіє ергодичними властивостями, і якщо помилка ε(t)=Хвх (t)-Хвих (t) є також випадковим стаціонарним процесом, то середня квадратична помилка не залежить від часу
(6.12)
Крім того, середня квадратична помилка може бути виражена через спектральну густину помилки Sε(ω):
(6.13)
На систему діють одночасно корисний сигнал і перешкода. Вимоги до їх відтворення системою взаємно суперечні. Якщо система забезпечує зменшення помилки відтворення корисного сигналу, то це звичайно збільшує помилку, яка викликана перешкодою. В зв'язку з цим систему стараються спроектувати так, щоб середня квадратична помилка, як результат спільної дії всіх сигналів, була мінімальною.
Отже, середня квадратична помилка може бути мірою динамічної точності системи. Цей критерій широко використовується, хоч і не є універсальним, його доцільно використовувати в тих випадках, коли небажаність помилки росте з її збільшенням і не залежить від моменту її виникнення. Інколи небажаність помилки оцінюється в залежності від моменту її виникнення, в інших випадках однак не бажані всі помилки, які перевищують деяку максимально допустиму величину.
Дата добавления: 2015-04-12; просмотров: 124 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |